25 квітня – Всесвітній день боротьби з малярією

Друк
PDF

малярія_24.04.2019.jpgЦю дату відзначають в усьому світі від 2008 року. У травні 2007 року на 60-й сесії ВООЗ цей день був встановлений спільно Всесвітньою асамблеєю з охорони здоров’я і Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я.

Мета проведення Міжнародного дня боротьби проти малярії – роз’яснення того, що малярія виліковна, пояснення громадськості необхідності профілактичних заходів, залучення уваги як експертів, так і науково-дослідних і навчальних інститутів, до пошуку варіантів розв’язання цієї проблеми.

За останній рік захворіли на малярію близько 219 млн. осіб, з них 435 тис. померли. В Україні кожного року реєструються завізні випадки малярії. Територія нашої країни не відноситься до зони для якої характерне це захворювання. Але є 25 країн Африки, Азії, Південної Америки, де малярія –звичне явище. Саме звідти туристи або заробітчани привозять в Україну небажаний сувенір.

Малярія – інфекційне захворювання, збудником якого є найпростіші організми (плазмодії малярії), що передаються від хворої людини через укуси малярійних комарів. Хвороба дуже поширена в країнах з тропічним кліматом, проходить з тяжким перебігом, загальним нездужанням, нападами ознобу, високого підвищення температури, порушеннями з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитися смертю.

Профілактичних заходів проти малярії слід дотримуватись тим людям, які постійно перебувають в ендемічних із цього захворювання країнах, або планують відвідати цей регіон, як туристи. Перед тим, як відправитись в неблагополучний по малярії регіон, слід завчасно підготуватися, і підійти до цього питання серйозно.

Основними способами запобігти захворюванню є застосування профілактичних протималярійних препаратів та захист від укусів малярійних комарів. Зрозуміло, забезпечити такий захист на сто відсотків неможливо, проте подібна профілактика малярії значно знизить ймовірність захворіти. Засобами захисту є:

- cітки протимоскітні, що встановлюються у віконних та дверних отворах. Мереживі завіси, що ретельно заправляють під матрац, під якими можна безпечно спати;

- pасоби-репеленти – спеціальні хімічні речовини, які відлякуть комарів, проте не можуть їх убити. Засіб слід нанести на шкіру, або одяг. Репеленти можуть бути представлені у вигляді аерозолів і спреїв, кремів, гелів і так далі. Використовувати препарат слід відповідно до інструкції, що до нього додається;

- засоби-інсектициди – хімічні препарати для знищення комах. Представлені у вигляді аерозодів. Щоб убити комара, слід обробляти інсектицидом приміщення, пороги, і протимоскітні сітки. Через 30 хвилин після закінчення обробки приміщення повинно бути провітрено. До інсектицидів також додається інструкція по використанню.

Запобігти захворюванню набагато легше, ніж його лікувати!

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.