Радон у приміщеннях

Друк
PDF

радон_04.02.2019.pngЛюди завжди знаходилися під дією «природного радіаційного фону», що формувався за рахунок від природних радіоізотопів в ґрунті, воді, повітрі. Найбільший поки що вклад в дозу, отриману від природної радіації Землі, вносить радон (Rn), дочірній продукт радію.

Радон-222 – це газ без кольору і запаху, важкий та радіоактивний. Він легко розчиняється у воді, а ще краще в жирових тканинах живих організмів. Представляє собою небезпеку для людей, так як при вдиханні повітря з радоном та продуктами його розпаду радіонукліди накопичуються в найтонших структурах легень і опромінюють людину зсередини (тривале опромінення клітин дихальних органів). Значні дози опромінення можуть спровокувати рак легенів або лейкемію.

Дослідженнями встановлено, що джерелами радону у повітрі приміщень служать, головним чином, підвальні приміщення будівель, будівельні матеріали, з яких побудований будинок та мають  високий вміст радію.

прилад.pngЗараз багато людей маютьо собисті дозиметри для вимірювання загального фону радіації в квартирі. Але для вимірюваннярівня радону вони не підходять, тут необхідно викликати фахівців з радіометром радону.

Об'ємна активність радону в повітрі житлових приміщень  залежить від багатьох умов, тому його зниження можна досягти за допомогою різних заходів. Деякі з цих заходів проводяться тільки стосовно новобудов. Наприклад, на стадії будівництва будинків і споруд необхідно використовувати матеріали, в яких відсутня аномально висока питома активність радію-226 (дерево, цегла, залізобетон).

Для вже збудованих споруд ефективними заходами протирадіаційного захисту від радону, які дозволяють знизити його концентрацію у 10-15 разів, є наступні:

- герметизація щілин у підлозі та стінах;

- вентиляція підвальних приміщень;

- постійне провітрювання не тільки житлових та виробничих приміщень, а також ванно-душових комплексів i кухонь, в яких використовується газове опалення.

Якщо ви дійсно хвилюєтеся за власне здоров’я, Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» готова надати послуги з проведення лабораторних досліджень радону в повітрі приміщень Вашого житла.

З цією метою Вам необхідно звернутися за адресою: м. Черкаси, вул. Волкова, 3.

Довідки за телефоном : (0472)  37-90-13 

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.