Гризуни - це реальний ворог

Друк
PDF

31.01.2019-002.jpgНайбільшу шкоду людству з усіх хребетних ссавців завдають гризуни, які є носіями і джерелами біля 200 різних інфекційних та інвазійних небезпечних захворювань, якими можуть хворіти люди і тварини.

Найбільш характерними інфекційними хворобами, що переносяться гризунами для нашої області є лептоспіроз, туляремія, сказ, хвороба Лайма.

Епізоотологічний та епідеміологічний прогноз у Черкаській області щодо туляремії і лептоспірозу, що проведений за підсумками моніторингу особливо небезпечних інфекційних хвороб, а також на підставі обстежень ензоотичних територій та обстежень за епідемічними показниками природних стацій в містах і районах, визначений на зиму-весну 2018-2019 років як несприятливий, з високим ризиком виникнення захворювань у людей.

Показники чисельності мишоподібних гризунів, як навесні, так і восени 2018 року залишалися високими, з можливим незначним підвищенням в зимово-весняний період поточного року.

Основні види гризунів, проти яких спрямовані дератизаційні заходи в населених пунктах ‑ сірий пацюк (щур) і миша хатня, у відкритих стаціях ‑ польова миша. На сьогодні сірі пацюки стали єдиною твариною у світі, що має ореол розселення рівний нашій планеті Земля. Їм не страшні ні спека, ні мороз - вони живуть навіть у морозильних камерах, де не тільки харчуються мороженим м’ясом, а навіть виводять потомство при температурі мінус 17 градусів Цельсія.

Одним з основних методів неспецифічної профілактики таких зооантропонозних особливо небезпечних інфекцій як чума, туляремія, сказ та лептоспіроз є дератизація - знищення у середовищі життєдіяльності людини гризунів, які є перенощиками збудників інфекційних хвороб.

Роботи з дезінфекції, дезінсекції та дератизації приміщень і відкритих територій відносяться до профілактичних дезінфекційних заходів і входять до «Переліку робіт з підвищеною небезпекою», затвердженого діючим наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні дератизаційні заходи проводяться спеціалізованими підрозділами установ і закладів, до яких належить ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» та суб’єктами підприємницької діяльності на підставі відповідних договорів з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.

Порядок проведення дезінфекційних заходів встановлюється Міністерством охорони здоров’я України (надалі ‑ МОЗ України), з урахуванням особливостей збудників інфекційних хвороб, факторів передачі інфекції тощо.

Дані заходи ‑ медичні послуги, які є складовою часткою медичної практики, що як вид господарської діяльності, відповідно Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», підлягає ліцензуванню.

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр України Міністерства охорони здоров’я України» має ліцензію МОЗ України від 12.10.2016 № 1067 на провадження господарської діяльності з медичної практики, зокрема, за спеціальністю дезінфекційна справа та за спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою: медико-профілактична справа, лабораторна справа (гігієна), що дає їй право надавати послуги з дезінфекції, дезінсекції та дератизації.

31.01.2019-004.pngСвої послуги установа та її відокремлені підрозділи в містах і районах надають відповідно укладених договорів за цінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2002 № 1351 зі змінами, внесеними діючою постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 № 662.

За підсумками 2018 року роботи з профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації проводили фахівці 20 відокремлених відділів та відділень нашої установи.

За даний період цими підрозділами, відповідно до укладених договорів з об’єктами господарювання, проведено робіт з дератизації всього на фізичній площі 1193,2 тис. м2, зокрема: в дитячих дошкільних закладах – 167,8 тис. м2; навчальних – 424,4 тис. м2; лікувально-профілактичних – 87,4 тис. м2. Дезінсекція проведена на фізичній площі 211,8 тис. м2, а протимушині заходи – 156,2 тис. м2.

При зазначених роботах застосовуються лише препарати, що включені до Реєстру дезінфекційних засобів, дозволених до використання в Україні, який розміщений на офіційному сайті МОЗ України.

Скарг від замовників на якість проведених робіт з профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації у 2018 році не зареєстровано.

Потрібно розуміти і пам’ятати, що гризуни ‑ це розумний та підступний ворог, проте вони не живуть там, де відсутні харчі та вода, а також немає сховищ для спорудження гнізд.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.