Як попередити захворювання на особливо небезпечні інфекції серед населення області

Друк
PDF

оні11122018.jpgВ перелік особливо небезпечних інфекцій входять ті захворювання, які відрізняються особливою епідемічної небезпекою, тобто здатні масово поширюватися серед населення. Також вони характеризуються тяжким перебігом, високим ризиком летальності і можуть становити основу біологічної зброї масового ураження. 

Відповідно до розпорядження Голови облдержадміністрації від 23.11.2018 року «Про затвердження регіонального плану цивільного захисту населення області» ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» постійно проводиться профілактична робота щодо попередження захворювання населення на особливо небезпечні інфекції, своєчасного виявлення  носіїв цих інфекцій.

З метою попередження епідускладнень по холері здійснюєьться моніторинг за циркуляцією збудника холери в об’єктах довкілля. Обов’язковому бактеріологічному дослідженню підлягає вода відкритих водоймищ в зонах санітарної охорони водозабору для централізованого водопостачання та в місцях масового рекреаційного водокористування. Обстежуються на холеру хворі з тяжкими формами гострих кишкових інфекцій, особи з дисфункцією кишкового тракту. В поточному році лабораторією особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру при дослідженні проб води збудник холери не виділявся.

Необхідно знати, що при появі перших ознак холери (пронос, блювання) слід негайно звернутися до лікаря. Своєчасно розпочате лікування дасть змогу запобігти розвиткові хвороби, а негайна ізоляція хворого – поширенню холери серед оточуючих.

Слід дотримуватись правил особистої гігієни: мити руки перед вживанням їжі, правильно зберігати харчові продукти, ретельно мити та обливати окропом фрукти й овочі.

Холерний вібріон дуже чутливий до слабких розчинів кислот. Отже, воду перед уживанням можна трохи підкислити лимонним соком.

До особливо небезпечних інфекцій відносяться такі захворювання як чума, хвороба Ласса, Ебола, Чикунгунья, жовта гарячка, легіонельоз, марсельська гарячка, гарячка Західного Нілу та інші. Для цих хвороб у нашому регіоні відсутні умови розвитку та передачі інфекції. Від людини до людини ці хвороби не передаються. Для туристичних фірм міст та районів надаються інформаційні повідомлення для ознайомлення осіб, що подорожують до країн, де реєструються вище перелічені хвороби.

Наявність в області природних осередків туляремії та лептоспірозу може привести до виникнення захворювань серед людей. Природні осередки туляремії існують в Чорнобаївському, Черкаському та Канівському районах. Зараження туляремією відбувається через воду, харчові продукти, але головним є трансмісивний шлях передачі інфекції через укуси кліщів, комарів та сліпнів. З метою запобігання зараженню на території природних осередків необхідно використовувати безпечну для життя воду. Для попередження побутових заражень потрібно забезпечувати непроникність гризунів до жилих та підсобних приміщень, систематично проводити дератизаційні заходи. На полюванні необхідно дезінфікувати руки після знімання шкур і потрошінні зайців, ондатр.

Більшість заражень збудником лептоспірозу пов’язані з купанням та ловлею риби в непроточних водоймах, ставках в теплу пору року. Практично вусіх таких біотопах мешкають водяні щури, ондатри, а в прибережній зоні - сірі щури, полівки, хатні та польові миші. Вони є резервуаром циркуляції збудника лептоспірозу в природі.Вилікувати хворого на лептоспіроз нелегко, особливо у випадках пізнього звернення за медичною допомогою. Тому слід пам’ятати: щоб запобігти захворюванню треба уникати контакту з водою згаданих вище водоймищ, тобто непроточних ставків, озер, а також утримуватися від, використання води з них.

При відпочинку на природі, роботі в полі необхідно оберігати харчові продукти від доступу гризунів, в низинній болотистій місцевості користуватися взуттям.

Враховуючи наявність 447-ми стаціонарно-неблагополучних по сибірці населених пунктів, які зареєстровані в області можливе виникнення захворювань людей на сибірку. Останній випадок захворювання людини на сибірку зареєстровано у 2012 році. Ця інфекція відноситься до зоонозів - тобто людина інфікується або від зараженої тварини, або від контакту зі шкірою та вовною.

Основне джерело інфекції - хворі домашні травоїдні тварини: велика і дрібна рогата худоба. Тварини заражаються, поїдаючи траву, інші корми, при водопої.

Сибіркою найчастіше хворіють люди, які працюють з тваринами та тваринними продуктами – кістками, вовною, шкірою, м’ясом.

Для попередження захворювання на сибірку необхідно: не випасати худобу й не заготовляти для неї корми на території скотомогильників; не треба купувати м’ясо на стихійних ринках; людям, які мали контакт з хворою твариною, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою для проведення профілактичного лікування.

Найбільш актуальним захворюванням для області є хвороба Лайма. Кількість хворих щорічно збільшується. Захворювання виникає після укусу або присмоктування кліща і супроводжується характерним клінічним проявом – мігруючою еритемою.

Найбільш простим і надійним засобом профілактики захворювання залишаються заходи, направлені проти нападу кліщів: використання ефективних репелентів та застосування засобів індивідуального захисту.

У разі перебування на місцевості, яка дуже заражена кліщами, можна значною мірою захистити себе від заповзання кліщів, якщо триматися на відстані від дерев.

Якщо кліщ присмоктався до шкіри, то знімати його треба дуже обережно, щоб не обірвати хоботок.

Для запобігання присмоктуванню кліщів на шкірі також використовують інсектицидні речовини. Після видалення кліща необхідно провести його дослідження в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України». В лабораторії особливо небезпечних інфекцій на природну інфікованістьбореліями досліджено в 2018 році264 екземплярів кліщів, знятих з людей та 600 з об’єктів довкілля. Високий рівень природної інфікованості бореліями відмічається на територіях парків «Ювілейний», «Перемога», мікрорайонів «Соснівка», «Дахнівський» м.Черкаси , парку «Софіївка» м.Умань.».

Слід зазначити, якщо не вдалося самостійно видалити кліща або з’явились перші ознаки захворювання – треба негайно звернутись до лікаря.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.