Гризуни – це реальність!

Друк
PDF

151120172.jpgЗ усіх хребетних тварин найбільшу шкоду людству приносять гризуни. Вони є носіями і джерелами біля 200 різних інфекційних та інвазійних захворювань, якими можуть хворіти люди і тварини.

Для Черкаської області найбільш характерні інфекційні хвороби, які переносять гризуни ‑ лептоспіроз, туляремія, сказ, хвороба Лайма. 

За підсумками моніторингу особливо небезпечних інфекційних хвороб, а також проведення обстежень ензоотичних територій та обстежень за епідемічними показниками природних стацій в містах і районах області встановлено, що епізоотологічний та епідеміологічний прогноз туляремії і лептоспірозу на осінь-зиму 2017-2018 років в області несприятливий, з високим ризиком виникнення захворювань у людей.

Показники чисельності мишоподібних гризунів, як навесні так і восени залишаються на рівні минулого року, з можливим незначним підвищенням в осінньо-зимовий період поточного і наступного років.

Основні види гризунів проти яких направлені дератизаційні заходи в населених пунктах ‑ сірий пацюк (щур) і миша хатня, у відкритих стаціях ‑ польова миша. На сьогодні сірі пацюки стали єдиною твариною у світі, що має ореол розселення рівний нашій планеті Земля. Їм не страшні ні спека, ні мороз ‑ вони живуть навіть у морозильних камерах, де не тільки харчуються мороженим м’ясом, а навіть розмножуються при температурі мінус 17 градусів Цельсія.

Одним з основних методів неспецифічної профілактики таких зооантропонозних особливо небезпечних інфекцій як чума, туляремія, сказ та лептоспіроз ‑ проведення в приміщеннях та відкритій місцевості дератизаційних заходів (знищення у середовищі життєдіяльності людини гризунів, які є перенощиками збудників інфекційних хвороб).

Роботи з дезінфекції, дезінсекції та дератизації приміщень, відкритих територій відносяться до профілактичних дезінфекційних заходів і входять до «Переліку робіт з підвищеною небезпекою», затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15.

Профілактичні дезінфекційні заходи, відповідно ст. 33 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», проводяться спеціалізованими підрозділами установ і закладів до яких належить ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» та суб’єктами підприємницької діяльності на підставі відповідних договорів з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.

Порядок проведення дезінфекційних заходів встановлюється Міністерством охорони здоров’я України (далі МОЗ України), з урахуванням особливостей збудників інфекційних хвороб, факторів передачі інфекції тощо.

Дані заходи - медичні послуги, які є складовою часткою медичної практики, що як вид господарської діяльності, відповідно Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», підлягає ліцензуванню.

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр України Міністерства охорони здоров’я України» має ліцензію МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики, зокрема, за спеціальністю дезінфекційна справа та за спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою: медико-профілактична справа, лабораторна справа (гігієна), що дає їй право надавати послуги з дезінфекції, дезінсекції та дератизації.

Свої послуги установа та її відокремлені підрозділи в містах і районах надають відповідно укладених договорів за цінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2002р. № 1351 зі змінами, внесеними діючою постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006р. № 662.

151120171.jpgЗа підсумками 10 місяців поточного року роботи з профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації проводили фахівці 20 відокремлених відділів та відділень.

За цей період підрозділами установи, відповідно укладених договорів з об’єкaтами господарювання, проведено робіт з дератизації всього на фізичній площі 1005,2 тисяч кв.м., зокрема: в дитячих дошкільних закладах – 142,9 тис. кв.м.; навчальних – 317,9 тис. кв.м.; лікувально-профілактичних – 70,7 тис. кв.м. Дезінсекція проведена на фізичній площі 105,2 тис. кв.м., протимушині заходи – 152,9 тис. кв.м.

При зазначених роботах застосовуються лише препарати, що включені до Реєстру дезінфекційних засобів, дозволених до використання в Україні, який розміщений на офіційному сайті МОЗ України.

Скарг від замовників на якість проведених робіт з профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації у поточному році не зареєстровано.

Потрібно пам’ятати, що гризуни не живуть там, де відсутні харчі та вода і немає сховищ для спорудження гнізд.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.