m Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу у першому кварталі 2017 року

Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу у першому кварталі 2017 року

Друк

антирабічна.jpg

За результатами моніторингу за епідемічною та епізоотичною ситуацією щодо сказу, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», випадків захворювання на сказ серед людей в області в поточному році не зареєстровано. Водночас зареєстровано 35 поодиноких випадків сказу серед тварин проти 30 за аналогічний період 2016р. Лабораторно підтверджено сказ у 16 собак, 8 котів та 11 диких звірів.

Найбільшого поширення епізоотія набула в Корсунь-Шевченківському, Черкаському, Канівському, Шполянському, Тальнівському районах.

Кількість осіб, які звернулись за антирабічною допомогою збільшилась  на 42,6% в порівнянні з І кварталом минулого року. За антирабічною допомогою звернулося 492 особи, з них з легкими пошкодженнями-195, середньої важкості-154, тяжкі покуси-126.

Показник звернення за антирабічною допомогою значно нижчий за обласний в Городищенському, Маньківському, Лисянському, Золотоніському, Христинівському, районах.

Антирабічні щеплення призначені 154 особам (31,3%) з яких повністю отримали щеплення - 80 осіб, перебувають в стадії щеплення - 60, перервано самостійно - 4 ( м. Сміла).

Продовжують реєструватися випадки відмов від призначених щеплень, кількість яких залишилась майже на рівні минулого року і становить 6 проти 7 випадків.

Враховуючи погіршення епізоотичної ситуації щодо сказу на території області, труднощі регулювання чисельності бездомних тварин у населених пунктах і диких тварин у мисливських та лісових угіддях, епідемічний прогноз щодо захворюваності людей на сказ залишається неблагополучним.

З огляду на викладене вище організація та проведення заходів щодо попередження сказу серед людей потребують епіднагляду за участю відповідних зацікавлених служб і відомств.

Стан надання антирабічної допомоги в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.