m Актуальні питання щодо якості питної води та її вплив на здоров'я населення Черкаської області

Актуальні питання щодо якості питної води та її вплив на здоров'я населення Черкаської області

Друк
PDF

водичка_Коханій.jpgЗа результатами моніторингу питної води, який проводив ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", у 2016 році виявлялися відхиленняіз джерел та мереж централізованого водопостачанняза санітарно – хімічними показниками у 164пробах.Питома вага проб питної води із відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками (переважно - загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах.Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) гігієнічним вимогам не відповідали 342 проби (переважно за вмістом нітратів у приватних колодязях).Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками у м. Сміла, Маньківському та Золотоніському районах.Вміст нітратів у питній воді криниць перевищував обласний показник у м. Сміла, Городищенському, Маньківському, Корсунь-Шевченківському, Монастирищенському, Уманському та Шполянському районах.

Наднормативна концентраціяжорсткості у питній воді погіршує її органолептичні властивості, надаючиїй гіркуватий смак та може спричинити негативний вплив на органи травлення, розвитку або погіршенню перебігу різного роду дерматитів, сечокам’яної та жовчнокам’яної хвороб, створює додаткове навантаження на серцево-судинну систему.Сильно насичена солями вода призводить до маси незручностей: у ній важче розварюються овочі і м'ясо, накип псує чайники і котли.Також тверда вода погано милиться, призводитьдо інтенсивного накопичення осаду в системі водопостачання і на сантехніці, заважає роботі побутових приладів.

Наднормативна концентрація залізанегативно впливає на стан здоров’я людини, спричиняє появу неприємного запаху, каламутності, забарвлення води. При високому вмісті заліза у питній воді може призводить до несприятливого впливу на шкіру, може позначитися на морфологічному складі крові, сприяти виникненню алергічних реакцій.Якщо в такій воді випрати білизну, на ній залишаться іржаві плями. Подібні ж плями з'являються на посуді, раковинах і ваннах.

Вживання води з надмірною кількістю марганцю(концентрація0,1 мг/дм3норматив0,05 мг/дм3)може спровокувати виникнення захворювань кісткової системи, печінки. Крім того, марганецьмає здатність вражати тонкий кишечник, нирки, залози внутрішньої секреції і навіть вражати головний мозок, сприяти хронічному отруєнню організму.

Наднормативна концентрація нітратів у питній воді може привести до водно-нітратної метгемоглобінемії.Перші ознаки отруєння нітратами є блювання, пронос, збільшення слиноутворення,ціаноз,явища дихальної та серцевої недостатності,в окремих випадках – летальні випадки. Особливо чутливі до токсичної дії нітратів діти раннього віку.Високий вміст нітратів сприяє підвищенню ризику щодо онкологічної захворюваності населення.

З метою покращення якості питної води потрібно проводити лабораторні дослідження на визначення санітарно-хімічних показників води. Відбір проб води проводять у посуд об’ємом 5 л (на повний аналіз) або на 2 л (на скорочений). Перед відбором проби посуд не менше 2-х разів ополіскують водою, яка підлягає обстеженню. Посуд заповнюється водою доверху. Перед його закриванням верхній шар води виливається для того, щоб під пробкою залишався невеликий шар повітря. Проби повинні бути доставлені якомога швидше в лабораторію, за місцем проживання або звернутися до обласного лабораторного центру (м. Черкаси, вул. Волкова, 3). Фізико-хімічний аналіз проводять протягом 4 годин після взяття проби або за умов зберігання у холодильнику при 1-8°С – не пізніше, ніж через 48 годин.До відібраної проби додають супровідний бланк, у якому вказують адресні координати, вид джерела води, куди направляється проба, мету аналізу, дату і час відбору проби, підпис посадової особи, яка відбирала цю пробу.

Після дослідження можете отримати кваліфіковані рекомендації фахівців щодо покращення якості води та впровадження їх в практику.

Чиста вода - це запорука нашого здоров’я і здоров’я наших дітей.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.