Головна Сторінка

434503590 857576943063190 5271061512290725255 n

Поява дитини в родині є, беззаперечно, надзвичайною подією для кожної сімʼї. І часом так лячно зробити щось не так або не врахувати те, що може нести загрозу здоров’ю малюка.

Як мінімізувати ризики й захистити немовля з перших днів життя розповідає команда платформи доказової інформації про здоров’я Бережи себе спільно з сімейною лікаркою та педіатринею Мариною Красніковою.

Детальніше...

img 20240409 112431 696 

У межах Плану заходів Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб щодо підвищення обізнаності населення з питань профілактики, запобігання порушенням та збереження психічного здоров’я в Черкаській області на 2024 рік 9 квітня відбулася робоча зустріч керівництва та колективу Центру із Вікторією Шепіль, регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Під час воркшопу з фахівцями Центру говорили про психологічну підтримку та профілактику професійного вигорання:

Детальніше...

 alkoser

  • Шкідливе вживання алкоголю є причиною більш ніж 200 захворювань і травматичних станів.
  • Смертність, причиною якої є вживання алкоголю, за різними оцінками сягає понад 5% від загальної смертності.
  • Останніми роками спостерігається ріст кількості смертей від алкогольної кардіоміопатії серед молодого населення 20-30 років. Від серцевої недостатності помирає 15% хворих на алкоголізм. Раптова коронарна смерть від алкоголю є причиною 10% смертей серед залежних.

Детальніше...

rozh

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні групами радіаційного спостереження та дозиметричного контролю ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" на всіх адміністративних територіях області продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках із кратністю не менше ніж тричі на добу.

Станом на 09:00 10 квітня 2024 року рівні гамма-випромінювання не перевищують фонові показники, притаманні для окремих територій області, і становлять зокрема по:

  • м. Черкаси                                    
0,12 мкЗв/год; 
  • м. Умань  
0,12 мкЗв/год;
  •  м. Золотоноша
0,12 мкЗв/год;
  • м. Звенигородка
0,12 мкЗв/год;
  • м. Канів
0,12 мкЗв/год;
  • м. Сміла
0,12 мкЗв/год.

20240405 125708

5 квітня у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб відбувся захід безперервного професійного розвитку для медичних працівників у форматі офлайн-семінару на тему – «Впровадження покращення гігієни рук у закладах охорони здоров’я».

Захід був проведений з метою підвищення рівня професійних компетентностей працівників закладів охорони здоров’я, набуття нових знань та практичних навичок щодо організації та проведення заходів з впровадження покращення гігієни рук під час надання медичної допомоги та догляду за пацієнтами.

Детальніше...

alerhiya

Весна — час активізації алергічних процесів

Нежить, чхання, сльозотеча — все це типові прояви весняної алергії.

З приходом весни починають «оживати» зелені насадження. У повітря піднімається пилок – головний весняний алерген. І у людей, схильних до алергії, починаються важкі часи.

Детальніше...

img 20240405 115025 597

5 квітня до Всесвітнього дня здоров’я відбулася акція «Потурбуйся про власне здоров’я» біля установи Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.Фахівці Центру говорили з черкащанами про основні фактори, які впливають на стан нашого здоров’я та провели анкетування.

Під час опитування лікарі-профілактики звертали увагу на важливість збереження рухливого способу життя, відмови від шкідливих звичок, здорового харчування та важливості проходження регулярних медичних оглядів. Гостям заходу, які мали низький рівень обізнаності про стан свого здоров'я – рівня холестерину, глюкози, тиску, фахівці Центру рекомендували відвідати сімейного лікаря.

Детальніше...

shcheplennya

Щеплення – складова частина здорового способу життя. За показниками охоплення щепленнями від вакцинокерованих інфекцій можна спрогнозувати появу інфекційних хвороб. Це стосується як поодиноких захворювань, так і спалахів та епідемій.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби. До Національного календаря профілактичних щеплень України включена вакцинація від таких інфекцій: туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, кір, паротит, краснуха, вірусний гепатит В, гемофільна інфекція типу В.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб повідомляють, що у Черкаській області охоплення щепленнями за січень-лютий 2024 року складає:

Детальніше...

 kir

Спалахи кору виникають періодично – раз на 5-6 років через низку причин. Значна кількість невакцинованих людей сприяє тому, що ці періодичні спалахи стають великими хвилями. Так, у 2017–2019 роках в Україні на кір захворіло понад 115 тис. осіб.

Детальніше...